FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 38

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 38 Empty Episodul 38

    Mesaj  Admin Claudiu Mar Mar 30, 2010 3:22 am

    Bi Dam se intalneste cu asasinul lui Munno, Yeom Jong, care-i daduse Cartea celor Trei Regate lui Chun Chu. Bi Dam este hotarat sa-l omoare pe Yeom Jong, dar acesta ii spune ca este la fel de vinovat ca si el de moartea lui Munno. Yeom Jong il indupleca pe Bi Dam, spunandu-i ca-i va pune la dispozitie o intreaga retea de spioni. Bi Dam accepta, dar spune ca nu-l va face rege pe Chun Chu, si nici pe Yu Shin, cel caruia Munno vroia sa-i ofere cartea.

    Deokman incearca sa gaseasca o cale de a spori numarul uneltelor pentru agricultura. Este insa refuzata de Yu Shin atunci cand doreste sa topeasca o parte din arme pentru aceste unelte…

    Deokman este ingrijorata pentru ca pretul granelor creste alarmant…

    Joo Bang ii raporteaza lui Yu Shin si printesei Deokman ca o parte din nobilime (Seol Won, Ha Jong, Se Jong) cumpara totate granele.

    Deokman realizeaza ca nobilimea doreste infometarea poporului si distrugerea micilor proprietari. De fiecare data cand a fost foamete in regat, nobilimea a castigat numeroase pamanturi si sclavi.

    Deokman intervine pe piata granelor, ajutata de Bi Dam… Preturile granelor incep sa scada, iar Deokman le da o lectie de comert lui Mi Shil si nobilimii…

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 1:39 am