FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 12

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 12 Empty Episodul 12

    Mesaj  Admin Claudiu Vin Feb 19, 2010 2:38 am

    La intoarcerea lui Seol WR regele Jinpyung il onoreaza pentru reusita de a reda Shillei teritoriile de odinioara, iar pe Kim SH il ridica la rangul de oficial la Curte, responsabil pe probleme interne, acesta putand participa in calitate de consilier la toate sedintele oficiale.

    Printesa Chunmyung, in calitate de conducator al tuturor luptatorilor Hwarang ii onoreaza la randul sau pe liderii celor 10 grupari. Gruparea condusa de Kim Yu Shin este recunoscuta in mod oficial ca facand parte din randurile elitelor Hwarang din Seroabeol.

    Cei 10 lideri se strang sa sarbatoreasca intoarcerea victorioasa acasa, insa liderul SeokBeum nu poate sa accepte pe Kim YS pe picior de egalitate, in plus el sugerand ca printesa Chunmyung s-ar fi implicat intr-un mod special in aceasta promovare…

    Soel WR isi exprima ingrijorarea cu privire la influenta pe care tatal lui Kim YS o capata la Curte, si asteapta un raspuns de la Mishil in acest sens. Mishil insa nu pare deloc ingrijorata, dimpotriva, pare sa il sustina pe Kim SH, generand numeroase scenarii in discutiile dintre apropiatii ei.

    Singurul care poate sa citeasca gandurile lui Mishil este sotul acesteia, Se jong…
    Doar fiul acesteia (Ha Jong), pe care complicatul joc al puterii il depaseste, nu pare sa inteleaga daca mama sa, Mishil, “creste caini“ (scena merita savurata)

    NOTA
    Se Jong tocmai afirmase ca Mi Shil doar incearca sa isi mai creasca un catel, afirmand cu aceasta ca ea il va sustine pe Kim Seo Hyeon pentru a-l starni la manie pe ”cainele ” Seol Won Rang. Se Jong continua, spunand “cainele trebuie hranit cu o masura foarte precisa, daca ii dai prea mult sau prea putin, nu vei putea sa scoti de la el ceea ce vrei.”

    Intre timp Seol Won Rang isi iese din fire, neputand sa creada ca este cu putinta ca Mi Shil sa il favorizeze pe Kim Seo Hyeon, iar pe el sa il treaca cu vederea. Fiul lui Seol Won R (si al lui Mishil) pune la cale asasinarea lui Kim HS, insa Mishil il opreste la timp.

    In incercarea de a-l prinde pe asasin, Deok Man cade victima a unei inscenari.

    In timp ce Kim YS incearca sa gaseasca o cale sa il salveze pe Dukman, printesa Chunmyung dispare de la palat

      Data/ora curentă este: Joi Mai 02, 2024 2:34 am