FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 3

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 3 Empty Episodul 3

    Mesaj  Admin Claudiu Lun Feb 08, 2010 2:48 am

    La auzul vestii ca regele va avea gemene, Mi Shil da ordin ca toate portile palatului sa fie pazite. Intre timp, regele Jinpyeong isi forteaza sotia sa renunte la cel de-al doilea nascut in timp ce Maya il implora, printre lacrimi, sa nu faca acest lucru. Regele smulge copilul din bratele mamei si, cerandu-si iertare pentru ca urmeaza sa il abandoneze, il incredinteaza lui So Hwa rugand-o sa fuga de la palat si sa aiba grija de fiica lui.


    Moon Noh o ajuta pe So Hwa sa fuga cu mica printesa si sa scape de Chil Sook, cel care fusese pus de Mil Shil sa le omoare. Inainte sa fuga de la palat, Moon Noh lasa un bilet cu continuarea prezicerii potrivit careia, atunci cand Constelatia Carul Mare va fi formata din 8 stele inseamna ca s-a nascut persoana care o va distruge pe Mil Shil.


    In seara cand cele doua printese s-au nascut , fratele lui Mil Shil observa ca cea de-a sasea stea din carul mare s-a despartit in doua stele, in Constalatia Carul Mare stralucind acum 8 stele.


    Regele o prezinta supusilor, in uralelele acestora, pe fiica sa drept printesa Cheon Myeong.

    15 ani mai tarziu, cea mai tanara dintre gemene, Deokman, locuieste cu So Hwa intr-un oras de comercianti, in desertul Taklaman din China. Intr-o zi il intalneste pe Chil Sook, unul din oamenii lui Mishil, care fusese trimis pentru a o gasi pe geamana disparuta.


    Cei doi se imprietenesc fara sa stie ca el era dusmanul ei, iar ea era cea cautata. Ea ii promite ca- l va ajuta sa obtina un post de paznic al caravanelor catre Roma.


    In Shilla, oamenii se intreaba unde a disparut Moon Noh si Chil Sook. Regina Maya pierde al treilea print la nastere.


    Mi Shil o acuza pe printesa Cheon Myeong, cea ramasa la palat ca este vinovata de moartea fratilor si o sfatuieste sa nu faca nimic daca vrea sa ramana in viata.

      Data/ora curentă este: Sam Apr 27, 2024 5:32 am