FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 46

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 46 Empty Episodul 46

    Mesaj  Admin Claudiu Lun Sept 26, 2011 12:32 am

    Privirile celor doi se intalnesc, insa din cauza emotiilor, niciunul nu poate sa rosteasca o vorba.
    Ziua urmatoare, Sang-ok il trimite pe Bok-tae sa o invite pe tanara pana la el, insa curtezana refuza sa-l vada. Ranit si ingrjorat, guvernatorul se intoarce in Taecheon, stiind ca nu o poate ajuta pe Da-nyung: tanara a fost acuzata de tradare si este acum sclava a guvernului.

    Atelierele din Taecheon merg din ce in ce mai bine, iar obiectele lor din lemn se vand ca painea calda atat in tara, cat si in afara.
    Sang-ok se intalneste cu Jin-han caruia ii spune ca Da-nyung este sclava in Pyongyang si ca nu poate sa o elibereze. Jin-han este hotarat sa o elibereze si sa fuga cu ea. Sang-ok ii pune la dispozitie o barca si ii cere lui Jin-han sa o duca in China.

    Da-nyung este fericita sa-l vada pe Jin-han. Totusi, nu vrea sa fuga, deoarece daca ceva va merge rau, ea va deveni o adevarata povara pentru Sang-ok. Ii spune slujitorului ei sa-i ceara guvernatorului sa o uite. Cu inima grea, Jin-han ii transmite acest mesaj lui Sang-ok. Tanarul este profund intristat de decizia luata de Da-nyung.
    Sang-ok merge la guvernatorul Pyongayang-ului si ii cere sa o elibereze pe curtezana. Oficialul verfica documentele si afland ca Da-nyung a fost o tradatoare, ii spune ca acest lucru este imposibil.

    Songsang comercializeaza ilegal ginseng. Doo-kwan merge la sediul lor si ii avertizeaza ca daca mai fac asa ceva, ii va denunta.
    Familia Lim are parte de o noua veste buna: Mi-geum este insarcinata. Mama sa o sfatuieste sa nu mai lucreze la carciuma si sa merga sa stea cu sotul ei, in Taecheon.

    Jeong Chi-soo merge la judecatorul Lim pentru a-l ruga sa-i asigure un nou imprumut. Cu aceasta ocazie, prietenul sau ii spune ca l-a vazut pe Sang-ok la biroul guvernatorului din Pyongyang incercand sa obtina eliberarea unei sclave pe nume Da-nyung.
    Guvernatorul Taecheon, chemat la Pyongyang, este intiintat ca regele il invita la o intrunire. Bok-tae afla ca un inspector vrea sa o faca pe Da-nyung concubina sa si il anunta pe Sang-ok. Infatisandu-se regelui, seful Mansang este felicitat din nou de acesta pentru contributiile aduse oamenilor. Ceilalti oficiali prezenti il lauda pe buna dreptate pe Sang-ok pentru ce a facut pentru saraci, iar regele, impresionat il numeste magistrat al Gwaksan-ului, bineinteles, spre uimirea negustorului. Lim Sang-ok si Jang Myung-gook au acum acelasi rang,

    Fiindca nu poate sa ii redea libertarea lui Da-nyung, dar vrea sa-si arate recunostinta fata de Sang-ok, guvernatorul Pyongyang-ului o poate trimite pe tanara curtezana cu acesta in Gwaksan. Exact cand acestia ajung la resedinta guvernatorului, Mi-geum soseste si ea si se intristeaza la vederea curtezanei. Sang-ok afla ca va avea un copil peste 5 luni ; Da-nyung aude si ea aceasta veste.
    Sotia lui Sam-bo il aude pe Bok-tae spunand ca Sang-ok inca tine la Da-nyung si de aceea a adus-o cu el. Femeia ii spune lui Mi-geum ca tanara pe care sotul ei a adus-o era aleasa lui Sang-ok, insa mama acestuia s-a opus casatoriei. Aceste vesti o indurereaza pe Mi-geum, insa merge la Sang-ok si ii spune sa nu-si faca griji, prezenta lui Da-nyung nu o deranjeaza deloc. El isi cere scuze.
    Chi-soo se intalneste cu judecatorul si afla de promovarile lui Sang-ok, precum si de plecare lui Da-nyung din Pyongyang. Este decis sa-l opreasca pe seful Mansang pentru a nu deveni mai puternic. Judecatorul face niste cercetari, si in caietul in care sunt notate toate contributiile facute rebelilor, figureaza si o suma suspecta de 20 000 nyang in argint chinezec fara a fi fost trecut un nume in dreptul ei. Presupune ca doar Masang-ul putea sa fi donat o suma atat de mare.

    Mi-geum le aranjeaza o intalnire lui Sang-ok si Da-nyung.

      Data/ora curentă este: Joi Apr 18, 2024 11:21 pm