FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 14

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 14 Empty Episodul 14

    Mesaj  Admin Claudiu Joi Apr 15, 2010 7:33 am

    Jang-Geum gaseste o modalitate de a reda gustul pastei, prin adaugarea de polen si este apreciata de rege.

    In incercarea de a-si recupera simtul gustului, Jang-Geum il cauta pe doctorul Jung Woon Baek, care cerceteaza modalitati de tratament cu ajutorul intepaturii de albina. In timp ce Jang-Geum il roaga pe medic sa o trateze experimental folosind aceasta metoda, isi face aparitia Min JH care il acuza pe doctor ca garzile pe care le tratase prin aceasta metoda sufereau de o slabiciune a bratelor si picioarelor.

    Min o incurajeaza pe Jang-Geum, prin sinceritatea cuvintelor sale: “Daca ti-as spune ca totul va fi bine, ar fi atat de banal. Daca ti-as spune imi pare rau, ar parea ca nu mai este nici o speranta”

    Pe cand Jang-Geum deschide o noua carte adusa de Min, descopera un poem pe care acesta il scrisese pentru ea, in care vorbeste despre dificultatea de a creste un copac si despre singuratatea in pragul maturitatii, cu toate acestea, totul este vremelnic, deoarece, aparitia soarelui, din nou, il va umple cu caldura…

    Yong-No ii arata lui Geum-Young cartile de medicina pe care le citea Jang-Geum si o informeaza ca aceasta pregateste mancarea fara sa o guste. Intre timp insa doamna Choi afla de la asistenta medicala ca Jang-Geum isi pierduse simtul gustului si, pentru a decide castigatoarea primei competitii, ii cere doamnei Jung sa verifice daca Jang-Geum mai poate diferentia gusturile.

    Jang-Geum face o noua incercare disperata de a-si recupera simtul gustului, si apeleaza iarasi la doctorul Jung si metodele sale experimentale, insa trupul sau incepe sa se umfle din cauza intepaturilor de albina.

    Jang-geum este nevoita sa gateasca carne de balena, fara sa stie ce gust si textura are acest tip de carne; cu toate acestea, doamna Jung, dupa ce gusta din preparatele sale decide sa le ofere spre degustare regelui, spre surprinderea doamnei Choi.

      Data/ora curentă este: Vin Apr 19, 2024 3:40 am