FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 50

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 50 Empty Episodul 50

    Mesaj  Admin Claudiu Dum Ian 30, 2011 9:30 pm

    Primul Ministru il informeaza pe De So ca Yeo Mi Eul s-a aliat cu Ju Mong.

    Printul Dae So ii permite regelui Geum Wa sa o viziteze pe Doamna Yu Hwa, aflata intr-o stare de sanatate critica. Interesul lui Dae So este acum sa o tina in viata pentru a o folosi in lupta lui impotriva lui Ju Mong.

    So Seo No il viziteaza pe Dae So si obtine acordul acestuia de a face comert in Puyeo.

    Afland ca tovarasii lui Ju Mong se afla in Puyeo, Dae So cere sa se intareasca paza palatului.
    Ju Mong si ai sai urmeaza traseul pasajului secret si ajung langa palat pentru a o salva pe Ye So Ya si Yu Hwa. Apoi preiau controlul Altarului. Preotesei Mauryung i se cere sa o aduca pe Domnita Ye So Ya in Altar. Astfel, Ju Mong o reintalneste si o imbratiseaza pe Ye So Ya, iar inainte de plecare ii ofera un varf de sabie, semn distinctiv pentru a-si recunoaste propriul fiu pe viitor.
    Ju Mong este nevoit sa paraseasca in graba Altarul, fara a o lua si pe Ye So Ya, care decide sa ramana la palat pentru a o ingriji pe Doamna Yu Hwa.

    In timpul acesta, So Seo No isi dovedeste calitatile exceptionale de comerciant si, desi insarcinata, munceste din greu sa realizeze venituri considerabile pentru a cladi un palat si a alcatui o armata proprie, din mercenari. Pe termen lung, planul acesteia este sa se alature armatei lui Ju Mong, dar mai intai trebuie sa recapete autoritatea in Regatul Jeolbon.

    Young Po se intoarce la palat impreuna cu trimisul imparatului Han care are pretentia ca Puyeo sa il prinda pe Ju Mong si sa compenseze toate pierderile banesti suferite de Han.

    In tabara armatei Da Mul, Yeo Mi Eul ii sugereaza lui Ju Mong sa atace tribul din Valea Chang Chung, o mare oportunitate de a-l ucide pe Guvernatorul Hyunto, aflat in zona.

      Data/ora curentă este: Vin Apr 26, 2024 4:14 am