FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


3 participanți

    Reguli de utilizare a forumului!

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Reguli de utilizare a forumului! Empty Reguli de utilizare a forumului!

    Mesaj  Admin Claudiu Lun Aug 09, 2010 8:40 am

    Deoarece in ultimul timp am observat ca unii dintre membri cu functii mai importante au acordat rangul de Mebru Special unor utilizatori care nu aveau nici macar un mesaj necontribuind in niciun fel la dezvoltarea forumului si parundu-ni-se incorect fata de ceilalti membri indiferent de rang , am hotarat urmatoarele:
    Regulile:

    1. Reguli legate de rang :
    a. Cei care au rang de moderator nu au dreptul sa ridice rangul altor membri decat prin consultare cu Administratorul forumului sau cu unul dintre ceilalti moderatori daca este cazul chiar cu toti , aducand argumente pertinente in acest sens.
    b. Rangul membrilor va creste in functie de numarul de mesaje (cantitatea) si mai ales de ceea ce exprima ele (calitatea). Deoarece nu este corect ca daca un membru care scrie 100 de mesaje in care scrie "da , nu" sa fie facut membru special sau moderator.
    c. Cei care abuzeaza de pozitia si rangul lor vor fi sanctionati cu atentionare iar daca vor continua cu suspendare pe perioada determinata sau nedeterminata dupa caz
    d. Moderatori si Membri speciali au obligatia sa ii ajute pe membri simpli care sunt la inceput de "cariera"

    2. Reguli legate de scris :
    a. Deoarece in cadrul discutiilor de pe forum s-a dezbatut deja aceasta tema am hotarat ca cei care posteaza sa foloseasca un limbaj decent si corect.
    b. Membri simpli si Membri Speciali sunt rugati sa nu se certe cu moderatorii pe teme pe care stiu oricum ca nu au dreptate doar crezand ca daca sunt guralivi vor fi lasati in pace.
    c. Va rog frumos nu scrieti mesaje cu continut jignitor sau mesaje ce sa contina injuraturi.

    3. Reguli legate de imagini:
    a. Imaginile publicate pe site pot sa aiba o marime maxima de 1600 de pixeli deoarece in pozele mari nu se intelege nimic datorita paginii de internet
    b. Nu puteti posta poze neclare din care nu se intelege nimic doar sugerand subiectul imaginii.

    4. Reguli legate de dreptul de autor :
    a. NU PUTETI POSTA IMAGINI DE PE INTERNET FARA SA SPECIFICATI SURSA.
    b. ARTICOLELE DE PE INTERNET TREBUIE SA FIE POSTATE SUB FORMA DE CITATE SPECIFICAND SURSA SI AUTORUL LOR


    SPERAM SA VA CONFORMATI CU ACESTE REGULI DEOARECE NERESPECATAREA LOR DUCE LA PEDEPSE.
    Admin
    .
    Aceste reguli au fost refacute deoarece am sesizat cateva greseli iar limbajul era unul mult prea Politist. As vrea sa-mi cer scuze public daca cineva a fost jignit de aceste reguli.
    Admin.


    Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar Aug 10, 2010 10:13 am, editata de 1 ori
    Ratiu Catalina
    Ratiu Catalina
    Fondator


    Mesaje : 100
    Data de inscriere : 02/02/2010
    Varsta : 27

    Reguli de utilizare a forumului! Empty Re: Reguli de utilizare a forumului!

    Mesaj  Ratiu Catalina Lun Aug 09, 2010 10:55 pm

    Sunt deacord, nu poate deveni oricine moderator sau membru special . Trebuie sa ne implicam , sa scriem mesaje, sa comentam, sa postam diferite informatii, noutati.Cu cat ne dam mai mult silinta cu atat o sa popularizam mai mult forumul. !!!!Daca esti prieten cu cineva care tocmai a intrat pe blog,nu trebuie sa il faci moderator sau membru special doar pentru ca esti si tu.Asa cum spunea si Admin , noi cei mai _ batrani- trebuie sa ii ajutam pe cei mai -tineri- .
    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Reguli de utilizare a forumului! Empty Re: Reguli de utilizare a forumului!

    Mesaj  Admin Claudiu Vin Aug 12, 2011 9:40 am

    Last Edit :

    Ceva ce as dori sa fie o regula aici pe forum. Ca sa pastram "curatenia" as dori ca toti membri care activeaza sa isi puna un avatar , findca sunt destui de multi fara avatar , sa isi treaca varsta si localizarea.
    Restul ramane la decizia lor ce isi completeaza sau nu la profil
    LOCALIZAREA MA VA AJUTA SA FAC O STATISTICA CU LOCALITATILE/JUDETELE DE UNDE SUNT CEI MAI MULTI MEMBRI. Multumesc!
    avatar
    Talk.
    Fondator


    Mesaje : 104
    Data de inscriere : 15/09/2010

    Reguli de utilizare a forumului! Empty Re: Reguli de utilizare a forumului!

    Mesaj  Talk. Mier Noi 02, 2011 6:12 am

    A fost adaugat la profiluri de catre mine "WARN"-insemnand cei care nu respecta regulamentul vor primi warn sau mai bine zis "Avertisment.. El contine 100%-respecta regulamentul,75% are o abatere,50% are doua abateri,25% are trei abateri si banned -a patra abatere + Exclus de pe forum.

    Va vorbit ,Silviu !

    Va multumesc pentru atentie si sper sa va placa !Smile
    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Reguli de utilizare a forumului! Empty Re: Reguli de utilizare a forumului!

    Mesaj  Admin Claudiu Mier Noi 02, 2011 10:15 am

    Bun , mie personal imi place , ceror care nu respecta regulile nu o sa le placa Laughing

    Continut sponsorizat


    Reguli de utilizare a forumului! Empty Re: Reguli de utilizare a forumului!

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 26, 2024 4:31 am