FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


3 participanți

    Episodul 54 (Ultimul episod)

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 54 (Ultimul episod) Empty Episodul 54 (Ultimul episod)

    Mesaj  Admin Claudiu Mier Iul 28, 2010 9:03 pm

    Regele simte ca i se apropie sfarsitul si ii zambeste lui Jang-Geum. Ii pregatise intalnirea cu Min…
    Min Jung Ho primeste ordin regal sa o duca pe Jang-Geum in China (Ming) pentru a invata medicina. In timp ce ezita sa plece fara sa isi ia ramas bun de la rege, aude plansetele celor care aflasera de moartea suveranului.

    Peste 8 ani, in anul 1550, intr-un catun din timpul dinastiei Choseun o vedem pe So-won, o fetita care alearga catre tatal ei, Min, plina de noroi pe haine. Mama sa, Jang-Geum apare amenintatoare si isi pedepseste fiica pentru ca nu o ascultase.
    Jang-Geum practica medicina, ajutandu-i pe cei saraci.
    Yun-Saeng afla ca Jang-Geum se afla in Coreea si merge la regina sa o roage sa o gratieze pe Jang-Geum, care ajunge astfel inapoi la palat, dupa multi ani. Jang-Geum ia decizia sa paraseasca definitiv palatul, alaturi de Min si de fiica lor.
    Cand Min o intreaba ce a insemnat pentru ea palatul, raspunde fara ezitare ca, palatul a facut-o sa se simta ca si cand ar fi avut totul, cand nu avea de fapt nimic, a facut-o sa creada ca poate face totul, cand de fapt nu a putut face nimic. Palatul incheie o poveste trista, dar continua, spune Min, cu un drum impreuna si cu vietile pe care Jang-Geum avea sa le salveze.

    SFARSIT


    Multumim Koreafilm pentru rezumatele episoadelor!
    Anda
    Anda
    Membru
    Membru


    Mesaje : 40
    Data de inscriere : 19/01/2010

    Episodul 54 (Ultimul episod) Empty Re: Episodul 54 (Ultimul episod)

    Mesaj  Anda Lun Aug 02, 2010 8:47 am

    Trist finalul Giuvaierului...imi pare rau pt soarta regelui insa fericit pt familia lui JG... I love you
    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 54 (Ultimul episod) Empty Re: Episodul 54 (Ultimul episod)

    Mesaj  Admin Claudiu Lun Aug 02, 2010 9:31 am

    Este intr-adevar trist finalul dar Jang Geum si familia ei continua sa faca lumea fericita si in acelasi timp sanatoasa Wink
    Ratiu Catalina
    Ratiu Catalina
    Fondator


    Mesaje : 100
    Data de inscriere : 02/02/2010
    Varsta : 27

    Episodul 54 (Ultimul episod) Empty Re: Episodul 54 (Ultimul episod)

    Mesaj  Ratiu Catalina Lun Aug 16, 2010 7:18 am

    Ce frumos a fost filmul , avand in vedere ca filmele sunt facute pe baza unor fapte reale , realizarile lui Janggegum si descoperirile sale in domeniul medicinei cred ca i-au ajutat pe cei din poporul corean sa duca o viata mai decenta si mai sanatoasa I love you I love you I love you What a Face What a Face What a Face
    Nu mai am ce spune silent este ceva extraordinar Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Episodul 54 (Ultimul episod) Empty Re: Episodul 54 (Ultimul episod)

    Mesaj  Vizitato Lun Aug 16, 2010 7:38 am

    chiar regele a avut o moarte cam neplacuta, si eu am fost un pic suparat camd am vazut asta, dar ma bucur pt Janggeum sau cum o cheama pe ea Very Happy
    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 54 (Ultimul episod) Empty Re: Episodul 54 (Ultimul episod)

    Mesaj  Admin Claudiu Lun Aug 16, 2010 8:00 am

    Jang Geum o cheama .
    Ma bucur ca Jang Geum a scapat nepedepsita iar regina a iertat-o putand sa isi curete numele. Smile

    Continut sponsorizat


    Episodul 54 (Ultimul episod) Empty Re: Episodul 54 (Ultimul episod)

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Apr 18, 2024 7:31 pm