FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


2 participanți

    Despre film

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Despre film Empty Despre film

    Mesaj  Admin Claudiu Dum Iul 25, 2010 9:54 am

    Postul KBS prezinta un film cu adevarat extraordinar care este contrar principiilor secolului 21:

    SURSA : KOREAFILM.RO

    Tânărului nobil Jo Jung Kyu în vârstă de 15-16 ani i s-au aprins călcâiele după micuţa Yeon Yi de 10 ani.Probabil a sunat prost la ureche.Deşi există această diferenţă de vârstă nimeni nu poate nega că aceşti doi tineri sunt adorabili împreună.Putem spune deci că dragostea nu are vârstă.

    Prima lor întălnire a fost în apropierea unui pârâu.Lumina lunii era puternică ,licuricii pretutindeni luminau ca niste candelabre în miniatură iar melodia de pe fundal dădea o atmosfera magică(puteţi vedea întreaga scena în clip-ul de la sfârşitul recenziei)

    Jo Jung Kyu este cel care face primul pas.Acesta îi returnează clopoţeii pierduţi,o invită să planteze flori , să faca plimbări prin grădini înflorite , îi oferă cadouri şi nu în untimul rând sărutul.Tatăl lui,anchetatorul,nu le suportă pe Yeon si mama ei şi toţi par să le stea împotrivă.Astfel sunt puşi într-o situaţie tip „Romeo şi Julietta”.
    (c)symona (www.koreafilm.ro)
    michelle
    michelle
    Membru
    Membru


    Mesaje : 534
    Data de inscriere : 18/09/2011
    Varsta : 28
    Localizare : feldru bistrita-nasaud

    Despre film Empty Re: Despre film

    Mesaj  michelle Dum Dec 04, 2011 4:49 am

    stiai ca titlul filmului se traduce vulpe mistica cu doua cozi ,se credea ca se transforma intr-o femeie frumoasa pt a cucerii barbartii pt a le lua ficatul ,acesta fiind preferatul ei?

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 10:20 am