FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


4 participanți

    o scurta calatorie

    lolanana
    lolanana
    Membru
    Membru


    Mesaje : 28
    Data de inscriere : 24/07/2012

    o scurta calatorie  Empty o scurta calatorie

    Mesaj  lolanana Mar Iul 24, 2012 5:39 am

    Ok nu sunt cea mai buna scriitoare si sunt noua pe forum dar vreau sa impartasesc cu voi o scurta calatorie . O calatorie in timp ,mai precis o calatorie in istoria Coreei ,doar suntem la aceasta sectiune nu-i asa ?



    [b]1. Toti regii Coreei au fost frumosi ( chiar foarte frumosi Very Happy )
    Ei bine cred ca ati observat ca mai in toate filmele Coreene regii sunt barbati frumosi , ca doar na nu poti avea descendenti daca esti urat . Sauu cel putin asa gandeau oamenii de atunci .
    Sa fim seriosi stiati ca pe langa clauzele pe care le respecta regele la incoronare adica tirul cu arcul ,supravegherea regatului ,bunastarea acestuia etc etc. trebuiau sa aiba si concubine regale care sa produca descendenti. Rolling Eyes
    Un alt lucru bine stiut despre ei este ca ei aveau un temperament foarte calm .
    Adica daca se intampla ca regina sa dea niste secrete vecinei sale regina Chinei ,aceasta risca doar niste mustrari si atentionarea ca daca o sa mai faca asa ceva va fi pedepsita ( Mare lucru ! Rolling Eyes )Sau daca era implicata familia reginei acesta va cere doar o decapitare generala a familiei atunci cand greseala va fi repetata Smile .
    o scurta calatorie  Images?q=tbn:ANd9GcSLDDul8y_P14g8DiqSlwuT7wf4AJNu2Ji86fOI4prYY4NlUh2s
    Un alt lucru bine stiut era ca a te indragosti de rege era ....ei bine sinucidere curata .
    De obicei daca erai din familie umila nu aveai nici o sansa ,sau daca regina era geloasa pe tine te puteai alege cu o inmormantare . (a ta )
    In palat de obicei erau foarte multe intrigi si era destul de usor sa mori asasinat daca nu erai atent o singura secunda .
    o scurta calatorie  Images?q=tbn:ANd9GcQ6UxqXr_JG3aSmO0m2XjPyfOQuAuiPSRkIdZhtPGDA60CsTA5e
    Si in final trebuie sa recunoastem regii Coreei erau frumosi ! Embarassed o scurta calatorie  Images?q=tbn:ANd9GcQ7-YszjHDhYPRWADUCQQulgaE4XFob_WeY6IEbulGj4ys6RunTo scurta calatorie  Images?q=tbn:ANd9GcSqlNfk6SXmFEUZSa2mTgFzqNH0g6fpKMfr2d-PnTDJdDL9cJVNefMOanEo scurta calatorie  Images?q=tbn:ANd9GcQsK61TZ_5iqtTZVpXQtzgGrVjY7iYaV4WiXaVU1cGM9dXHJ5_Po scurta calatorie  Images?q=tbn:ANd9GcQ1q_4DzCmoIu-_30Go-wg4s4v-iBVEW-XU-Z65wf5ohUhB4NL86wo scurta calatorie  Images?q=tbn:ANd9GcTyo4Sieu3ypL0dS6v3yYyJyoZzidUmTzwjkf3R2lRilDe44XmvRg
    marya1114
    marya1114
    Membru
    Membru


    Mesaje : 74
    Data de inscriere : 28/11/2010
    Varsta : 29
    Localizare : Arad,Romania

    o scurta calatorie  Empty Re: o scurta calatorie

    Mesaj  marya1114 Mar Iul 24, 2012 8:39 pm

    Asa e...toti erau frumosi Very Happy Embarassed
    michelle
    michelle
    Membru
    Membru


    Mesaje : 534
    Data de inscriere : 18/09/2011
    Varsta : 28
    Localizare : feldru bistrita-nasaud

    o scurta calatorie  Empty Re: o scurta calatorie

    Mesaj  michelle Mier Iul 25, 2012 3:39 am

    Foarte adevarat ! Nana numa la prostii iti sta capu Very Happy drunken drunken
    sakujun
    sakujun
    Membru
    Membru


    Mesaje : 69
    Data de inscriere : 21/07/2012

    o scurta calatorie  Empty Re: o scurta calatorie

    Mesaj  sakujun Mier Iul 25, 2012 4:11 am

    Foarte frumoasa calatoria si apropo imi place muuult cum ai descris totul queen king

    Continut sponsorizat


    o scurta calatorie  Empty Re: o scurta calatorie

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 26, 2024 9:44 am