FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 25

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 25 Empty Episodul 25

    Mesaj  Admin Claudiu Joi Mar 11, 2010 7:30 am

    Deokman ii motiveaza lui Kim YS decizia sa de a nu respecta ultima dorinta a printesei: moartea ei o salveaza pe Deokman, dar o impiedica sa fie fericita. Din momentul mortii surorii sale ea se simte incapabila sa poata gusta fericirea din cauza poverii pe care o poarta in suflet. Acestea sunt motivele, ii spune Deokman lui YS, pentru care ei doi nu vor putea fi impreuna niciodata. La auzul acestor vorbe, Kim YS este coplesit de durere.

    In Shilla sunt organizate funeralii nationale pentru printesa si toti locuitorii ii deplang moartea. Incep sa se nasca zvonuri potrivit carora moartea lui Cheon Myeong a fost provocata din ordinul lui Mi Shil.

    Kim Yu Shin insista ca Deokman sa paraseasca Shilla din motive de siguranta, dar ea este hotarata sa ramana si sa o invinga pe Mi Shil.

    Bi Dam il roaga pe Munno sa-l lase sa o urmeze pe Deokman si sa i se alature cauzei sale. Acesta isi da incuviintarea. Munno isi aminteste cum le-a salvat pe So Hwa si pe micuta Deokman si cum i-a cerut lui So Hwa sa aiba grija de copila pentru ca aceasta se va intoarce intr-o zi in Shilla pentru a infaptui lucruri marete.

    Intre timp, pentru ca lucrurile sa nu se complice, regele Jinpyeong spune ca moartea printesei a fost un accident, fapt care o determina pe Mi Shil sa nu mai readuca in dicutie nasterea celor doua gemene…

    Jinpyeong ii retrage titlul si rangul nobilului Eul-jae. La randul sau, nemultumita de evolutia nefavorabila a lucrurilor tocmai cand era pe punctul sa demonstreze nasterea unor gemeni in familia regala, Mi Shil ii cere lui Mi Saeng sa bea din potirul care continea otrava, pedeapsa pentru nesocotirea ordinelor sale.


    Deokman surprinde o discutie intre Seo Ri si Mi Shil si afla astfel ca cel care poate interpreta calendarul este maestrul Wyol Cheon, din templul Hwadeok. Deokman planuieste sa-l ia pe calugarul Wyol Cheon, sa-i fure calendarul secret lui Mi Shil si sa o invinga pe aceasta cu propriile arme…

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Joi Apr 25, 2024 9:19 pm