FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 58

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 58 Empty Episodul 58

    Mesaj  Admin Claudiu Mar Apr 27, 2010 2:53 am

    Yu-shin se intoarce in Shilla victorios. Seonduk este hotarata sa-si indrepte atentia inspre intarirea armatei. Toate trupele personale ale premierului in exercitiu sunt comasate si devin parte a Ministerului de Razboi.

    Spre surprinderea tuturor, Seonduk face publica decizia de a se marita cu Bi-dam… Acest fapt il ingrijoreaza pe Chun-chu. Pentru a-l linisti pe Chun-chu, Seonduk ii arata un document scris chiar de Bi-dam in care sustine ca dupa moartea lui Seonduk, va renunta la toate privilegiile publice si va impartasi aceeasi soarta cu aceasta.
    Bi-dam ii daruieste lui Yu-shin cartea celor Trei Hani.

    Toti apropiatii lui Bi-dam sunt hotarati sa-l “conduca” pe acesta in directia corecta si sa-l impiedice sa cada in ,,capcana” intinsa de catre Seonduk.
    Mi-seng, Bo-jong si Ha-jong mituiesc niste oficiali Tang veniti in Shilla, care o jignesc profound pe Regina. Seonduk si Chun-chu incearca sa descopere adevaratele intentii ale acestora si ii incarcereaza.

    Bi-dam este instiintat de catre cei care au facut pactul cu trimisii Tang ca au vorbit in numele lui si afla ca jignirile aduse de catre trimisii Tang reginei au fost puse la cale de catre Mi-seng si oamenii sai.
    Seonduk intra in posesia unor documente secrete in care apare numele premierului in exercitiu, Bi-dam…

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 10:45 am