FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 46

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 46 Empty Episodul 46

    Mesaj  Admin Claudiu Vin Apr 09, 2010 2:34 am

    Yu Shin ii cere lui Bi Dam sa o scoata pe Deokman in siguranta din Capitala, in timp ce el va ramane sa le tina piept luptatorilor lui Mi Shil. La auzul celor spuse de Yu Shin, Deokman, plangand, refuza cu incapatanare sa-l paraseasca dar este scoasa fortat de catre Bi Dam.
    Coplesit de numarul mare de ostasi, Kim Yu Shin este nevoit sa se predea si, la ordinul lui Seol Won Rang, este arestat.

    Infuriata la auzul vestilor ca Deokman a scapat gratie lui Bi Dam, Mi Shil le cere membrilor factiunii sale sa treaca la implementarea etapei a doua a planului lor. Mi Saeng si Ha Jong au misiunea de a chema la curte, in ziua urmatoare, toti oficialii guvernamentali iar participarea acestora trebuie sa fie obligatorie.Toata autoritatea ii apartine acum lui Mi Shil. Pentru a evita ca puterea si influenta lui Deokman sa creasca, Mi Shil cere sustinatorilor ei sa o captureze pe aceasta cu orice pret si chiar sa o ucida, daca va fi cazul.

    Analizand evenimentele, Deokman intelege planul lui Mi Shil pe care il vede ca solutie disperata a acesteia de a accede la tron dar ii recunoaste meritul de a fi fost realul conducator al acestei natiuni atat de mult timp. Insa, in calitate de mostenitoarea a Regelui Jinpyeong, Deokman este hotarata sa lupte pana la capat pentru a nu-i permite lui Mi Shil sa-si duca la indeplinire uneltirile si se asigura de sprijinul lui Bi Dam si a lui Chun Chu.

    Kim Yu Shin, Al Cheon si ceilalti sustinatori ai Printesei sunt incarcerati si torturati pentru a declara ca Deokman a pus la cale insurectia.
    Lordul Jujin ii marturiseste lui Bi Dam si lui Deokman ca armata sa o sprijina pe Mi Shil deoarece aceasta i-a promis lui pamant si un loc in Consiliul Nobililor. Afla cu surprindere de la Deokman ca adevarata intentie a lui Mi Shil este de a urca pe tron.

    In fata tuturor oficialilor chemati la curte, Mi Shil anunta in mod oficial ca Deokman se afla in spatele insurectiei si ca din ordinul acesteia a fost ranit unul dintre membrii Consiliului Nobililor. De aceea, Regele a decretat ca Printesa sa fie arestata si toti sustinatorii sai sa fie indepartati de la putere. In acest scop, Regele a decretat si instaurarea unui Consiliu de Urgenta care va fi condus de Mi Shil. Nobilii sunt stupefiati sa auda ca tara va fi administrata de un consiliu de urgenta si multi dintre ei inteleg ca Mi Shil a stat in spatele tuturor acestor evenimente. Cand unul dintre nobili isi manifesta indoielile privind autenticitatea acestor decrete regale, Mi Shil ordona sa fie asasinat.

    Conducatorii din randul comunitatii Gaya concep un plan prin care sa-l salveze pe Yu Shin impreuna cu Al Cheon. Chil Sook afla si ii raporteaza lui Mi Shil. Ea ordona ca cei doi sa fie eliberati din arest sperand ca prin intermediul lor sa reuseasca sa gaseasca cartierul secret al lui Deokman…

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 12:18 pm