FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 30

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 30 Empty Episodul 30

    Mesaj  Admin Claudiu Joi Mar 18, 2010 4:18 am

    Initiativa lui Deokman de a construi un observator astronomic nu este pe placul casei regale, care nu intelege de ce trebuie sa renunte la dreptul divin si sa doreasca separarea religiei de politica. In acelasi timp insa, din ce in ce mai multi supusi sunt hotarati sa se roage acum in noul loc, alaturi de noua Preoteasa Divina.

    Mi Shil i se destainuie lui Seol Won spunand ca este invidioasa pe Deokman, pe idealurile ei, pe tineretea ei, pe faptul ca este de vita regala. In schimb, ea, Mi Shil, a aspirat intreaga viata la a deveni Regina, dorinta care nu i s-a mai implinit. Admite ca i-ar fi placut sa o formeze ea pe Deokman. La randul sau, Deokman ii marturiseste lui Kim Yu Shin ca o admira pe Mi Shil pe care o considera un adversar redutabil.
    Bi Dam se intoarce la maestrul Munno si ii spune ca doreste sa fie in serviciul noii printese…

    Consiliul nobililor isi da acceptul de constructie a observatorului, spre surprinderea lui Deokman. Mi Shil este de acord cu constructia observatorului, doar pentru a o vedea pe Deokman cum va rezolva contradictiile aparute pe parcursul acestui proces (Deokman se folosise de eclipsa solara pentru a obtine autoritatea divina si, intr-un proces revers, se foloseste de aceasta autoritate divina pentru a construi observatorul, in ciuda dorintei ei de a nu mai implica religia in politica.)

    Deokman isi intareste pozitia prin crearea unei armate loiale din oamenii rezistentei Gaya si este hotarata sa-i aduca in Sorabol pe conducatorii rezistentei, Wol-ya si Seol-ji.

    So Hwa reuseste sa scape din mainile lui Mi Shil si, in incercarea de a se ascunde, ajunge in locul in care Deokman se pregateste sa desfasoare un ritual de initiere a constructiei observatorului. Doi mari rivali, Chil sook si Munno se intalnesc…

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 10:14 am