FILME COREENE ( KOREAN FILMS )

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FORUM DEDICAT IUBITORILOR DE FILME COREENE


    Episodul 21

    Admin Claudiu
    Admin Claudiu
    Fondator


    Mesaje : 1858
    Data de inscriere : 14/01/2010
    Varsta : 26
    Localizare : Cluj Napoca

    Episodul 21 Empty Episodul 21

    Mesaj  Admin Claudiu Vin Mar 05, 2010 4:26 am

    In timpul evadarii de la palat a lui Kim Yu Shin impreuna cu Deokman, acestia sunt vazuti de catre Chil Sook, care-si recapatase vederea gratie ingrijirii calugarului caruia ii fusese incredintat de catre Mi Shil. Chil Sook ii spune lui Mi Shil ca prima persoana pe care a vazut-o in palat dupa ce si-a recapatat vederea a fost cealalta printesa geamana despre care a crezut ca a murit in timpul furtunii din desert.

    Mi Shil afla, de asemenea, ca numele printesei gemene este Deok-man…La aflarea acestor vesti, Mi Shil pune la cale rapirea lui So Hwa din palat si gasirea cat mai urgenta a lui Deok-man.

    Cheon Myeong este ingrijorata de faptul ca ministrul Eul Jae intervine in chestiuni personale care tin de familia regala fara sa-l consulte si pe tatal sau.

    Exista o lege nescrisa in ceea ce priveste ierarhia in societatea asiatica. Notiunea de familie este mai importanta chiar decat cea de tara. Loialitatea fata de familie este mai importanta decat datoria fata de tara in societatea asiatica.

    Eul Jae, servitor credincios al regelui, actioneaza in folosul acestuia, dar fara sa-i ceara acordul. Eul Jae ii propune lui Kim Seo Hyeon sa-l aduca pe Kim Yu Shin inapoi la palat, dar sa o omoare pe Deokman, despre care si-a dat seama ca este fiica geamana a regelui. Drept rasplata ii promite acestuia aranjarea unei casatorii intre Kim Yu Shin si Cheon Myeong.

    Regele Jinpyeong afla de la Eul Jae ca cealalta geamana a sa este Deokman si modul in care s-a descoperit identitatea ei. Eul Jae il sfatuieste ca intr-un asemenea moment, regele trebuie sa ramana puternic.

    Kim Yu Shin ii trimite tatalui sau, Kim Seo Hyeon, un mesaj prin care ii cere ajutor. In asteptarea lui, Yu Shin si Deokman se intalnesc cu o persoana careia ii cer ceva de mancare. Aceste este Bi Dam, fiul , nascut din relatia lui Mi Shil cu regele Jinji, care il insoteste pe nimeni altul decat maestrul Munno…

    Intre timp, Eul Jae il informeaza pe Regele Jimpyeong ca Yu Shin i-a trimis tatalui mesaj. Ii spune Regele ca i-a cerut lui Kim Seo Hyeon sa o trimita pe Deokman inapoi in China. Desi Regele are dubii in ceea ce priveste onestitatea ministrului Eul Jae, acesta afirma ca toate actiunile sale sunt intreprinse din loialitate pentru Casa Regala si ca regele trebuie sa aiba incredere in deciziile luate de catre el. Desi in inima sa simte ca Eul Jae a dat ordin sa o ucida pe Deokman, regele incearca sa aiba incredere in spusele acestuia.

    Kim Yu Shin afla gandurile cu care tatal sau a venit sa-l salveze. Deokman este gasita de Cheon Gang, dar ii sare in ajutor Bi-dam…

    Tags: episod, secretele de la palat, serial

      Data/ora curentă este: Mier Mar 27, 2024 11:25 pm